Kapela

Image

V roce 2003 se potkal Jiří Vondráček na Portě v Jihlavě s Petrem Kocmanem jako člen poroty. Poprvé si spolu a s dalšími členy Poroty zahráli v improvizovaném vystoupení v Jihlavské ZOO. Od té doby se vystoupení porotců stalo na Portě tradicí a Jiří Vondráček s Petrem Kocmanem a Petrem Rimským založili akustické trio VOKORALÍ.
To se neujalo a 2009 vzniká nenápadně nové trio VoKoBere.
VOndráček- KOcman- BERka…
S tímto triem také nenápadně hostovala Zuzana Michnová (Porta 2009, Tábor 2011) a Lucie Vondráčková 2011 v Řevnicích. Později také Šárka Rezková, mladá zpěvačka Irena z tria Infinity a spolupráce s Lucií Vondráčkovou vyvrcholila v koncertní šňůru Kousek štěstí tour. Zde vystoupili v kapele také basista Jiří Šorna a Filip Šašek na klávesy. Spolupráce tria Vokobere skončila úmrtím Tomáše Berky dne 11.10. 2018.
VOKOBERE s Tomášem Berkou natočili spoustu veselých videí, několik klipů a také vytvořili několik audio nahrávek, které se objevily na nezávislém albu VOKOBERE. Nejpůsobivější byly právě trojhlasy, které spolu barevně vytvářely osobitý sound. Byly to právě hudební bonbónky od Beatles, Eagles, Marsyas, nebo Crosby Stells Nash & Young, které Vokobere interpretovali ve svém pojetí.
Jako rozloučení a vzpomínku na Tomáše uspořádali Jiří Vondráček a Petr Kocman 22.12. 2018 koncert pro Tomáše Brku na zámku Štiřín. Vystoupili zde jako hosté Denisa Marková, Pavel Skála, Jiří Šorna, Filip Šašek, David Vondráček, dívčí trio Infinity, HeléN, Josef Malina, Petr Kadlček, Ruda Sakala.

V roce 2019 se zrodila nová sestava, která bude pokračovat s písničkami, které byly pro původní Vokobere charakteristické. Změna nastává v jejich novém nástrojovém i vokálním ztvárnění. Novou členkou Vokobere je HeléN – housle a zpěv a hostem Filip Šašek – klávesy.

30 písniček – příjemné dvojhlasy, trojhlasy, akustické kytary, housle, percusse a hostující klávesy.
Tvorba VKB je vhodná do klubů, ale i na koncertní pódia, na festivaly, nebo kratší bloky v koncertních akcích.
Koncert Vokobere nabízí posluchačům a divákům hudebně neotřelý a veselý zážitek s romantickými ale i hudebně náročnými písničkami.
Žánr: pop-folk –country…písničky čerpající z Beatles, Marsyas, Crosby Stells Nash & Young, Jogna Denvera, ale především z vlastní tvorby a invence, ve spolupráci s našimi předními autory a textaři. Hlavní slovo v hudební tvorbě mají samozřejmě Jiří Vondráček a Petr Kocman s textařkou Hanou Sorrosovou.

Členové kapely

Jiří Vondráček

Jiří
Vondráček

Nástroje

zpěv, kytary, perkuse
Více...
Petr Kocman

Petr
Kocman

Nástroje

zpěv, kytary, harmonika, mandolína
Více...
This image for Image Layouts addon

HeléN

Nástroje

housle, zpěv
Více...
Filip Šašek

Filip
Šašek

Nástroje

klávesy
Více...

Tomáš Berka

Ve Vokobere mu patřily nejvyšší hlasy ve sborech a v kytarách se s Petrem střídal v sólech i harmoniích a díky svým praktickým vlohám byl zároveň technikem VKB. Byl i nejčastějším účastníkem na sociálních sítích.

Tomáš byl zakládajícím členem folkrockové skupiny Corpus Delicti, se kterou koncertoval celý svůj život. Na pódiích jste ho mohli potkat jako hosta vynikajících hudebníků, jako jsou např. Vlasta Redl, Iva Marešová, Varhan Orchestrovič Bauer atd. Jeho kytara zněla z filmů i reklam tuzemské i zahraniční produkce. V minulosti několik let působil jako moderátor Country rádia v hlavním vysílacím čase a připravoval též několik let pořad „živák“. Byl aktivním lektorem hry na kytaru.
Tomáš ve svém volném čase vyráběl a restauroval akustické i elektrické kytary, fotografoval, natáčel video a stejně jako Petr Kocman byl vášnivým gurmánem.
Často jsme vysvětlovali vznik názvu VOKOBERE. Byly to začínající iniciály našich jmen… Vondráček, Kocman, Berka. A tak přicházela doplňující otázka, co je to RE… ? odpovědí bylo hodně, ale vlastně to patřilo RE-pertoáru Vokobere. A do něho patřily i dvě písničky které Tomáš rád a krásně zpíval. Slunce a déšť (J.Taylor / P.Kalandra) a taky občas Zavolej moje jméno (You've Got A Friend Carole King)
Tomáš nás opustil 11.10.2018 ve věku 50 let.
Tomáš Berka

Objednávání koncertů

Tel:. +420 603 143 772
agenturajv@gmail.com
© 2024, VOKOBERE
Image