Tomáš Berka Tomáš Berka

Tomáš Berka (in memoriam)

Ve Vokobere mu patřily nejvyšší hlasy ve sborech a v kytarách se s Petrem střídal v sólech i harmoniích a díky svým praktickým vlohám byl zároveň technikem VKB. Byl i nejčastějším účastníkem na sociálních sítích.

Tomáš byl zakládajícím členem folkrockové skupiny Corpus Delicti, se kterou koncertoval celý svůj život. Na pódiích jste ho mohli potkat jako hosta vynikajících hudebníků, jako jsou např. Vlasta Redl, Iva Marešová, Varhan Orchestrovič Bauer atd. Jeho kytara zněla z filmů i reklam tuzemské i zahraniční produkce. V minulosti několik let působil jako moderátor Country rádia v hlavním vysílacím čase a připravoval též několik let pořad „živák“. Byl aktivním lektorem hry na kytaru.
Tomáš ve svém volném čase vyráběl a restauroval akustické i elektrické kytary, fotografoval, natáčel video a stejně jako Petr Kocman byl vášnivým gurmánem.
Často jsme vysvětlovali vznik názvu VOKOBERE. Byly to začínající iniciály našich jmen… Vondráček, Kocman, Berka. A tak přicházela doplňující otázka, co je to RE… ? odpovědí bylo hodně, ale vlastně to patřilo RE-pertoáru Vokobere. A do něho patřily i dvě písničky které Tomáš rád a krásně zpíval. Slunce a déšť (J.Taylor / P.Kalandra) a taky občas Zavolej moje jméno (You've Got A Friend Carole King)
Tomáš nás opustil 11.10.2018 ve věku 50 let.

VOKOBERE na FB

newsletter

 

Chcete dostávat novinky? Napište svou mailovou adresu.