Kapela

V roce 2003 se potkal Jiří Vondráček na Portě v Jihlavě s Petrem Kocmanem jako člen poroty. Poprvé si spolu a s dalšími členy Poroty zahráli v improvizovaném vystoupení v Jihlavské ZOO. Od té doby se vystoupení porotců stalo na Portě tradicí a Jiří Vondráček s Petrem Kocmanem a Petrem Rimským založili akustické trio VOKORALÍ.
To se neujalo a 2009 vzniká nenápadně nové trio VoKoBere.
VOndráček- KOcman- BERka…
S tímto triem také nenápadně hostovala Zuzana Michnová (Porta 2009, Tábor 2011) a Lucie Vondráčková 2011 v Řevnicích. Později také Šárka Rezková, mladá zpěvačka Irena z tria Infinity a spolupráce s Lucií Vondráčkovou vyvrcholila v koncertní šňůru Kousek štěstí tour. Zde vystoupili v kapele také basista Jiří Šorna a Filip Šašek na klávesy. Spolupráce tria Vokobere skončila úmrtím Tomáše Berky dne 11.10. 2018.
VOKOBERE s Tomášem Berkou natočili spoustu veselých videí, několik klipů a také vytvořili několik audio nahrávek, které se objevily na nezávislém albu VOKOBERE. Nejpůsobivější byly právě trojhlasy, které spolu barevně vytvářely osobitý sound. Byly to právě hudební bonbónky od Beatles, Eagles, Marsyas, nebo Crosby Stells Nash & Young, které Vokobere interpretovali ve svém pojetí.
Jako rozloučení a vzpomínku na Tomáše uspořádali Jiří Vondráček a Petr Kocman 22.12. 2018 koncert pro Tomáše Brku na zámku Štiřín. Vystoupili zde jako hosté Denisa Marková, Pavel Skála, Jiří Šorna, Filip Šašek, David Vondráček, dívčí trio Infinity, HeléN, Josef Malina, Petr Kadlček, Ruda Sakala.

V roce 2019 se zrodila nová sestava, která bude pokračovat s písničkami, které byly pro původní Vokobere charakteristické. Změna nastává v jejich novém nástrojovém i vokálním ztvárnění. Novou členkou Vokobere je HeléN – housle a zpěv a hostem Filip Šašek – klávesy.

30 písniček – příjemné dvojhlasy, trojhlasy, akustické kytary, housle, percusse a hostující klávesy.
Tvorba VKB je vhodná do klubů, ale i na koncertní pódia, na festivaly, nebo kratší bloky v koncertních akcích.
Koncert Vokobere nabízí posluchačům a divákům hudebně neotřelý a veselý zážitek s romantickými ale i hudebně náročnými písničkami.
Žánr: pop-folk –country…písničky čerpající z Beatles, Marsyas, Crosby Stells Nash & Young, Jogna Denvera, ale především z vlastní tvorby a invence, ve spolupráci s našimi předními autory a textaři. Hlavní slovo v hudební tvorbě mají samozřejmě Jiří Vondráček a Petr Kocman s textařkou Hanou Sorrosovou.

Jiří Vondráček

Jiří Vondráček

zpěv, kytary, perkuse

Jiří Vondráček

  • nástroje: zpěv, kytary, perkuse
Petr Kocman

Petr Kocman

zpěv, kytary, harmonika, mandolína

Petr Kocman

  • nástroje: zpěv, kytary, harmonika, mandolína
HeléN

HeléN

housle, zpěv

HeléN

  • nástroje: housle, zpěv
Tomáš Berka

Tomáš Berka (in memoriam)

akustické kytary, zpěv

Tomáš Berka (in memoriam)

  • nástroje: akustické kytary, zpěv
Filip Šašek

Filip Šašek

klávesy

Filip Šašek

  • nástroje: klávesy

VOKOBERE na FB

SFbBox by Design By PSD Loft

newsletter

 

Chcete dostávat novinky? Napište svou mailovou adresu.